Новини

Прес-реліз від 8 вересня 2011 року. Сбербанк повідомляє про придбання 100% Volksbank International

9 вересня 2011

Завершення операції вимагає задоволення попередніх умов, у т.ч. виключення «Фольксбанк Румунія». При закритті операції «Сбербанк» замістить фінансування, що надається VBAG, DZ BANK, WGZ BANK і BPCE до 2,5 млрд. євро; крім того, VBAG або група банків, що керуються VBAG забезпечать фондування «Сбербанк» на 5 років у розмірі 500 млн. євро.

Ця знакова угода – перше придбання «Сбербанку» за межами СНД і його останній крок у перетворенні з великої національної установи на провідний міжнародний банк. VBI без «Фольксбанк Румунія» має 291 відділень і більше 600 000 клієнтів. Дочірні структури VBI входять у десятку фінансових установ у Боснії та Герцеговині, Хорватії, Чехії і Словаччині, у 15-ку фінансових установ в Угорщині, Сербії і Словенії. Він також присутній в Україні і має банківську ліцензію в Австрії. Загальні активи VBI без Румунії досягли 9,4 млрд. євро станом на 30.06.2011р.(1).

«Придбання Volksbank International – важлива віха у виконанні стратегії «Сбербанку» на 2014 р.», - говорить сьогодні у Відні Герман Греф, Президент і Голова Правління «Сбербанку». «Цим ми отримуємо доступ до привабливих та зростаючих ринків у Центральній та Східній Європі, вони стануть для нас платформою органічного розширення і наступних придбань у регіоні. Також я впевнений, що 600 000 клієнтів Volksbank International та його працівники отримають користь від підтримки бізнесу VBI «Сбербанком» і скористаються новими можливостями, які з’являться завдяки зміні власників.”

Геральд Венцель, Голова Правління VBAG, прокоментував: «Ця операція надзвичайно цінна для акціонерів VBI і пропонує привабливі можливості  для клієнтів і працівників VBI. Ми переконані, що «Сбербанк» ідеально підходить, щоб виконувати подальші інвестування, які необхідні, щоб використати сприятливі можливості для зросту на ринках Центральної і Східної Європи. Для VBAG ця операція також відзначає важливий крок у тривалому процесі змін».

Що стосується операції, то потрібно отримати дозволи контролюючих органів у Росії, Австрії та інших юрисдикціях ЦСЄ, де функціонує VBI. Сторони очікують, що операція звершиться до кінця 2011 р.

 Société Générale і J.P.Morgan працювали як фінансові радники «Сбербанку». «Тройка Диалог» також давали поради щодо проведення операції.

Citigroup надали зключення про справедливість ціни для Правління «Сбербанку».

Freshfields Bruckhaus Deringer LLP стали юридичним радником «Сбербанку», у той час як Deloitte провели фінансову і податкову експертизу від імені «Сбербанку».

Ithuba Capital працювали як єдиний фінансовий радник VBAG, DZ BANK і WGZ BANK, а Deutsche Bank - як єдиний фінансовий радник BPCE.

Schoenherr став юридичним радником для VBAG, DZ BANK і WGZ BANK у той час як Bredin Prat і Dorda Brugger Jordis працювали юридичними радниками для BPCE.

KPMG надавали допомогу продавцю і податкові послуги VBAG.

Сбербанк»

Александр Базіян

Відділ зв’язків з громадскістю

Tel. +7(495) 957 5721

media@sberbank.ru

Sberbank – найбільший банк Росії, володіє 27% сукупних банківських активів Росії і має приблизно 240 000 працівників. Засновником «Сбербанку» і основним акціонером є Банк Росії який володіє більше ніж 60% акцій з правом голосу. Інші акціонери банку – більше ніж 245 000 юридичних і фізичних осіб. Банк має найширшу у країні мережу відділень з 17 регіональними головними офісами і більше ніж 19 000 точками продажу, окрім того, дочірні банки є у Казахстані, Україні і Білорусії, відділення в Індії, представництва у Німеччині  і Китаї.

Банк володіє загальною банківською ліцензією №1481, виданою Банком Росії.

Офіційний сайт www.sberbank.ru

VBAG – центральна установа сектору Фольксбанк як і комерційний банк і надавач фінансових послуг. Стратегічне регулювання VBAG базується на цінностях Volksbankenverbund (асоціації Фольксбанків) як і на базових кооперативних принципах. Будучи центральною інституцією сектору Фольксбанків, ÖVpAG – важлива опора австрійської економіки.

Протягом багатьох років, VBAG мали стабільну і надійну  структуру власників, яка базується на  міцному основному австрійському акціонерові. Холдинг «Volkbanken», який стоїть за  регіональними «Фольксбанками», володіє 60.8 %. DZ-Bank Group має частку в 23,4 %, коли Victoria Group і RZB володіють частками 9,4 % і 5,7 % відповідно лише 0.6 % акцій у широкому колі акціонерів.

Офіційний веб-сайт www.volksbank.com

DZ BANK є частиною німецької кооперативної фінансової мережі, яка охоплює більше 1 100 локальних кооперативних банків і є однією з найбільших у Німеччині організацій, що надає  фінансової послуги правному сектору (за розміром активів). Всередині кооперативної фінансової мережі, DZ BANK AG працює як центральна установа для більше ніж 900 коопертивних банків і 12 000 їхніх відділень, а також як корпоративний банк.

Група DZ BANK включає Bausparkasse Schwäbisch Hall, DG HYP, групу DZ PRIVATBANK, R+V Versicherung, TeamBank, Union Investment Group, VR LEASING, та інші спеціалізовані установи. Завдячуючи своїм міцним брендам, компанії групи DZ BANK формують ключові принципи для низки фінансових продуктів і послуг, які надаються кооперативною фінансовою мережею. Група DZ BANK складає свою стратегію і лінію продуктів  для кооперативних банків та їх клієнтів через свої чотири  стратегічних бізнес-напрямки – роздрібний бізнес, корпоративний бізнес, рикни цінних паперів, й операційне обслуговування.

Офіційний веб-сайт www.dzbank.de

WGZ BANK, починаючи з 1884 року, є центральною установою Volksbanken і Raiffeisenbanken у Райнланді і Вестфалії, з головним офісом у Дюссельдорфі, другому за величиною фінансовому центрі Німеччини. З розміщенням у центрі Європи, в одному з економічно найважливіших регіонів Німеччини і Європи, він підтримує і доповнює послуги своїх 220 банків-членів як у національному, так і  міжнародному бізнесі. Окрім головних офісів у Дюссельдорфі, WGZ BANK має дочірні компанії у  Мюнстері і Кобленці. Загальні консолідовані активи складають 93,6 мільярди, що робить WGZ BANK одним з найбільших банківських установ у Німеччині. Кооперативні банки, пов’язані з WGZ BANK, підтримують майже 2 320 точок продажу і мають приблизно 2,8 млн. членів.  Об’єднаний баланс усіх цих банків складає 169 млрд. євро. WGZ BANK вважає своєю головною корпоративною метою сприяти і зміцнювати конкурентоздатність цих локальних кооперативних банків.

Окрім традиційної функції центральної установи, WGZ BANK працює як комерційний банк, пропонуючи широкий асортимент  послуг і продуктів, розроблених під клієнта, продуктів для корпоративного бізнесу і ринку цінних паперів. Будучи банком, який обслуговує великі та середні підприємства, WGZ BANK активно задіяний як торговий партнер на міжнародних ринках короткострокових кредитів, валюти, деривативів і цінних паперів, окрім того випускає облігації і бере участь у синдикаціях.

Офіційний веб-сайт www.wgzbank.de

BPCE, друга за величиною банківська група у Франції, включає два незалежних і додаткові мережі комерційних банків: мережа з 20 банків Banque Populaire і 17 Caisses d'Epargne. Також співпрацюють з Crédit Foncier de France щодо фінансування нерухомості. Є ключовим гравцем у корпоративному та інвестиційному  бізнесі, управлінні активами і фінансових послугах з Natixis. Група BPCE обслуговує більше ніж 36 млн. клієнтів і широко присутня у Франції: 8 000 відділень, 125 000 працівників і більше ніж 8 млн. кооперативних акціонерів.

Офіційна веб-сторінка www.bpce.fr

Контактна інформація

Інформаційний центр

Переказ з картки на картку

Карта вiддiлень

Усі контакти

Курси валют

22.05.2018КупiвляПродаж
USD25.820026.1500
EUR30.310030.8500
RUB0.39500.4200
PLN7.00007.1700
GBP34.050035.2700
Валютний калькулятор

Клієнт-Банк

Вхід у систему "Клієнт-Банк"

Вхід в інтернет-сервіс "VS-e"

Технічна підтримка:
+380322976980

 0 800 500 260 

AdminCB@vsbank.com.ua